Site Overlay

Akupunktura

Akupunktura jest zabiegiem pochodzącym ze starożytnych Chin. Cienkie igły są wbijane w określone miejsca na ciele w celu terapeutycznym lub zapobiegawczym. Akupunktura stymuluje nerwy czuciowe pod skórą oraz w mięśniach. Tradycyjna akupunktura opiera się na twierdzeniu, że energia i siła życiowa płyną przez ciało kanałami nazywanymi meridianami. Siła życiowa znana jest jako Qi. Osoby praktykujące, którze trzymają się tradycyjnych zasad akupunktury wierzą, że jeśli Qi nie płynie swobodnie przez ciało powstają choroby. Twierdzą oni także, że akupunktura może przywrócić przepływ Oi, a co za tym idzie zdrowia. To sprawia, że ciało produkuje naturalne substancje, takie jak łagodzące ból endorfiny. Jest wysoce prawdopodobne, że te substancje są odpowiedzialne za korzystne efekty akupunktury.

Akupunktura jest chińską metodą leczniczą sprzed tysięcy lat. Metoda ta polega na wbijaniu igieł w poszczególne punkty na ciele w celu wyleczenia chorób. Igły, które aplikowane są w różne części ciała, są w stanie wyleczyć choroby fizyczne i emocjonalne jak np. zapalenie zatok czołowych, astmę, migrenę, zapalenie stawów, a dodatkowo są w stanie uodpornić nasz system immunologiczny.
Rozmieszczenie igieł do akupunktury stymuluje zakończenia nerwowe, które znajdują się w skórze i innych tkankach organicznych. Te z kolei wysyłają wiadomość do mózgu, dzięki czemu w ciele zachodzą różne efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne. Istnieją badania naukowe, które potwierdzają, że akupunktura jest skuteczna.